תקינות גיר רכב יד שניה

כיצד לבדוק תקינות גיר של רכב יד שנייה?

אחת המערכות החשובות ברכב היא מערכת ההילוכים, או בשמה האחר, הגיר. מבחינים במספר סוגי גירים והעיקריים בהם הם ידני, אוטומטי, רובוטי וחצי אוטומטי. כאשר המערכתאיננה פועלת היטב אזי, במקרה הטוב, הנסיעה איננה חלקה, ובמקרה הרע, הרכב מושבת. נשאלת השאלה כיצד לבדוק תקינות גיר של רכב יד שנייה? התשובה היא להגיע לבדיקת מומחה בכל מקרה של חשד לבעיות מכיוונו.נהג יכול לאבחן תקלות ראשונות ללא קושי. כאשר הגיר מחליק ממקומו תוך כדי נסיעה, כאשר הוא תקוע, כאשר יש קושי לשלב את ההילוך. כאשר מוט ההילוכים נשבר, כאשר יש רעשים מוזרים ממנו בשעת נסיעה, כאשר נדלקת נורית אזהרה המעידה על חוסר בשמן גיר ועוד.

תקינות גיר יד שניה

אבחון תקלות במכון גירים

מכון גירים אוטומטיים וידניים מקצועי מסוגל לאבחן כל תקלה ולתקנה באופן יסודי. מומחים מטעמו יקבלו את הרכב, יבינו מנהגו על הסיבות לכניסתו למכון. מכאן ואילך הם יעשו סדרת בדיקות. הראשונה היא נסיעת מבחן המאפשרת לבודק להרגיש את הרכב. לאחר מן הוא ייבדק על ידי מערכת ממוחשבת היודעת לזהות בצורה מדויקת את מקום התקלה והסיבה להיווצרותה. קיימות מספר תקלות אופייניות שחלקן פשוטות והאחרות מורכבות. תקלות קלות הן: נורית אזהרה פגומה, חוסר שמן גיר ועוד. כאן הטיפול מהיר ומסתכם בהוספת שמן, בהחלפת נורית (אם הבעיה נעוצה בה), בבדיקה לאיתור נזילות וכדומה. לאחר מכן, ניתן לנסוע ברכב הלאה.

תקלות חמורות ואפשרויות טיפול

תקלות חמורות מעידות על בעיות קשות בגיר עצמו דוגמת:
גיר מחליק, מתחמם, שאין אפשרות לשלב בו הילוכים, תקוע,  שבור וכדומה. הן מחייבות פירוקו. במקרה כזה עומדות לפני הבעלים מספר אופציות. הראשונה - החלפה לחדש, השנייה - החלפתו למשומש ובשלישית שיפוצו. הכנסת גיר חדש הינה היקרה ביותר. גיר משומש זול, יחסית, אבל כאן לא ניתן לדעת בוודאות על מצבו ומשום כך, לא תינתן אחריות והרוכש נוטל סיכון על עצמו. שיפוץ גיר הוא, לרוב, המועדף ביותר בגלל האמינות והמחיר. מכון גירים אוטומאטיים בעל מוניטין יכול לבצע את העבודה היטב ואף לספק אחריות עליה.התיקון יתבצע בצורה מקצועית ויכלול החלפת גלגלי שיניים וחלקים אחרים תקניים המתאימים לדגם הגיר וכאלו המאושרים על ידי היצרן.

מכון גירים

מכון גירים יכול לתקן מגוון רחב של מערכות הילוכים של כל הרכבים. ההתמחות הרבה שלו חשובה מאחר ולדגמי רכב דומים יש מערכות הילוכים מגוונות ויש חשיבות להכיר את כל החלקים הפנימיים בכל אחת. לדוגמא: הכנסת מערכת גלגלי שיניים דומה אך לא זהה עלולה לפגוע בנסיעה החלקה. הוא מבצע עבודות עבור לקוחות פרטיים המזדמנים אליו, ובנוסף, עבודות בקבלנות משנה עבור מוסכים אשר סומכים על יכולותיו ומקצועיותו. מומלץ לכל נהג  להביא רכבו לבדיקה במיידית וכבר כאשר נוצר חשד לתקלה חשובה על מנת שלא תתפתח לבעיה חמורה העלולה לגרום לנזקים חמורים למערכת ובעקבותיה, להוצאות כספיות מיותרות.


מימון לרכב יד שניה - כדאי להכיר


 

צריך מימון לרכב? צור קשר
       
✔ עד 200,000 ₪ באישור מהיר!
✔ ייעוץ חינם ללא התחייבות
✔ מימון לרכב יד שניה / חדש
✔ תנאים סופר אטרקטיביים
✔ בדיקת זכאות מהירה
✔ עד 100% מימון!

פיצויים בגין תאונה עם רכבמימון לרכב יונדאי

       
✔ עד 200,000 ₪ באישור מהיר!
✔ ייעוץ חינם ללא התחייבות
✔ מימון לרכב יד שניה / חדש
✔ תנאים סופר אטרקטיביים
✔ בדיקת זכאות מהירה
✔ עד 100% מימון!